prawnik potrzebny?

Prawo był to kiedyś elitarny kierunek. Dostawali się na niego sami prymusi. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło. Zapraszamy do dyskusji.

Moderator: Aneta

ruda
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 11:58 am
Kontakt:

prawnik potrzebny?

Post autor: ruda »

Czy pisanie prac z prawa wymaga konsultacji z prawnikiem?
Rabarbar
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 07, 2012 8:49 am
Kontakt:

Re: prawnik potrzebny?

Post autor: Rabarbar »

Moim zdaniem napisanie pracy z prawa nie wymaga skonsultowania się z prawnikiem. Wskazany jest dobry promotor, oraz źródła książkowe oraz ewentualnie z Internetu, po to by móc napisać wartościową pracę. Zawsze pracę można poprawić, poprosić o pomoc, konsultację, o wzór pracy.
patrycjaa10
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 23, 2012 12:29 pm
Kontakt:

Re: prawnik potrzebny?

Post autor: patrycjaa10 »

nie konsultuj się z prawnikiem, tylko z dobrym promotorem, który może oczywiście mieć wykształcenie prawnicze, wtedy to dopomoże studentowi. Ale z całą pewnością przydatna może być pomoc w napisaniu takiej pracy oraz też dobre materiały, z jakich to można by było skorzystać, bo grunt, to mieć źródła pisania.
antoś1980
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 23, 2012 12:42 pm
Kontakt:

Re: prawnik potrzebny?

Post autor: antoś1980 »

nie, prawnik nie jest potrzebny do takich rzeczy. Ale oczywiście, jeśli ktoś mimo wszystko chciałby się skonsultować, to oczywiście nie ma przeciwskazań, zawsze jest to jakieś źródło informacji.
pisanie
Site Admin
Posty: 61
Rejestracja: czw sty 19, 2012 2:44 pm
Kontakt:

Re: prawnik potrzebny?

Post autor: pisanie »

Prawnik jest potrzebny. Jeśli serwis do pisania prac z prawa nie zatrudnia prawnika, to bylejaki to serwis. Proszę tylko nie mylić prawnika z adwokatem, bo każdy adwokat musi być prawnikiem, ale większość prawników nie jest adwokatami.
Doktorek
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 12:37 pm

Re: prawnik potrzebny?

Post autor: Doktorek »

A jeśli skorzysta się z fachowej literatury, to też potrzeba prawnika? Oj chyba nie. Jak dla mnie to student prawa jest w stanie napisać pracę bez prawnika, w końcu po to studiował prawo. Warunkiem ukończenia studiów jest napisanie takowej pracy. A nie sądzę, żeby studenci korzystali z prawników. Zatem skoro oni są w stanie sobie poradzić, to serwis bez prawnika też sobie poradzi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości